Güncel

15 TEMMUZ ŞEHIDI POLIS MEMURU EKER’IN BABASI: “ALLAH ONLARI CEHENNEM ATEŞINDE YAKSIN” WWW.bfzturk.com

15 Temmuz hain darbe girişiminin 7’nci yıl dönümünde Marmaris’te teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen polis memuru Nedip Cengiz Eker’in babası Nihat Eker, FETÖ elebaşına lanet yağdırarak, “İçimizdeki yara yıllardır kapanmadı. Ömrümüzden ömür çaldılar, Allah onları kahretsin, cehennem ateşinde yaksın” dedi.

15 TEMMUZ ŞEHIDI POLIS MEMURU EKER’IN BABASI: “ALLAH ONLARI CEHENNEM ATEŞINDE YAKSIN”  WWW.bfzturk.com

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde Aydın’da şehitlik ziyaretleri gerçekleştirildi. Tellidede Mezarlığı’nda başlayan programın ardından Kemer Mezarlığı’ndaki şehitlik ziyaret edildi. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve beraberindeki protokol üyeleri, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Marmaris’te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı korumak için yola çıkan ve teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen polis memuru Nedip Cengiz Eker’in de kabrini ziyaret etti. Duaların okunup, şehidin kabrine çiçek bırakılırken, şehidin annesi Güzel Eker’in oğlunun mezarına sarılarak yaktığı ağıtlar ise yürekleri dağladı.

“İçimizdeki yara hiç kapanmadı”
15 Temmuz şehidi Eker’in babası Nihat Eker, “İçimizdeki yara yıllardır kapanmadı. ‘Ateş düştüğü yeri yakıyor’ dedikleri çok gerçek bir şeymiş. Ömrümüzden ömür çaldılar, Allah onları kahretsin, cehennem ateşinde yaksın. Ülkemizi, birliğimizi, dirliğimizi ve demokrasimizi yıkmaya çalıştılar. Ama çok şükür halkımız onlara aman vermedi. O gece hainlerin o kötü emellerini boşa çıkarttık. Milletimizden Allah razı olsun. Bu yurdu biz kolay teslim almadık, kolay da vermeyiz. Onların mühürleri tekrar mühürleşti o gece. Bu topraklar bizim. Hiçbir güç, kim nerden gelirse gelsin, kimi üstümüze salarlarsa salsınlar o terör örgütleri hiç bir zaman başaramayacak. Onları yok edene kadar bu mücadelemiz de sürecek. Ben biliyorum ki devletim ve milletimi onları hiç bir zaman affetmeyecek. Milletimizin başı sağ olsun, vatanımız sağ olsun. Bu şehitlerimiz var ki bizler de bu vatan toprakları üzerinde böyle dolu dolu yaşıyoruz. Ama bizim ömrümüzden ömür çaldılar o başka. Onların da yatacak yeri olmasın. Onları beslemek gerekir” dedi.

“Bizde bu iman gücü varken, kimse bizi yıkamaz”
“Kendi silahımızı bize doğrulttular, kendi tanklarımızı üstlerimize sürdüler” diyen baba Eker, “O devletler, o küresel güçler, İslam’dan hınç almaya çalışan, Haçlı Seferi’nin intikamını almaya çalışan o hainler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Bizde bu iman gücü varken hiç kimse benim devletimi yıkamayacak, yurdumu bölüp, parçalayamaz. Bir tek kişi de kalsak, tüm dünyaya meydan okuruz. Biz öyle bir milletiz. Allah bir daha böyle darbe girişimi bize göstermesin. Ama İslam dinindeki kendi içimizden, kendi evlatlarımızın yaptığı bu hareket hiçbir zaman bizim ruhumuzu doğrultmaz. Çok yanlış bir hareketti. Bu millete bu yaşatılmazdı, ahlaksızlar. Kendi silahımızı bize doğrulttular, kendi tanklarımızı üstlerimize sürdüler. Kahrolsunlar” ifadelerini kullandı.

“Düşman hiçbir zaman uyumaz”
Türkiye’ye karşı hain plan içerisinde olanların hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını belirten Eker, Emniyet ve askeriyemiz de son dönemlerde öyle bir şahlandı ki hiçbir yerde terör örgütlerine aman vermiyorlar. Teröristleri bitirecekler ben buna inanıyorum. Ülkemizde terörist diye bir şey kalmayacak inşallah. Bir daha böyle bir kalkışma olacağını tahmin etmiyorum, inşallah da olmaz. Ama dikkat etmemiz lazım. Hiçbir zaman düşman uyumaz. Çok güzel bir ülkemiz var, coğrafyamız da çok güzel. Bölüp, parçalamak için uğraşacaklar. Benden sonraki nesillere de aynısını yapabilirler. Onun için tarihi gelecek nesillere iyi aşılamamız, iyi yetiştirmemiz lazım. Vatan ve bayrak aşkını öyle bir aşılamalıyız ki bir karış toprağını kanını döksün ama yine de vermesin” diye konuştu.

Anne Güzel Eker: “Biz yarım kaldık”
Oğluna doyamadığını ve hayallerinin yarım kaldığını belirten şehit polis memuru Nedip Cengiz Eker’in annesi Güzel Eker ise oğlunun mezarı taşına sarılıp, “Biz yarım kaldık, ben oğluma doyamadım. Oğlum bana ‘anne eyvallah’ derdi, dillerine kurban olayım. Birbirimizi çok severdik, bu yara başka bir yara. Yüreğim yandı köz oldu. Benim hakkım sonuna kadar helal olsun, o da bana hakkını helal etsin. Cengiz’imi kaç yıldır göremedim, konuşamadım. Onu toprağın altına koydular, onu çok özlüyorum, doyamadım ben ona. Oğlumun ahı ve kanı yerde kalmasın” diyerek gözyaşı döktü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL