Siyaset

6 BELEDİYE BAŞKANININ ÜSTÜ ÇİZİLDİ:ÖZELLİKLE DEPREM BÖLGESİNDE KÖKLÜ BİR YENİLENME GÜNDEMDE

YEREL SEÇİM İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDERKEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KAHRAMANMARAŞ, MALATYA, ADIYAMAN, ELAZIĞ, KİLİS VE ŞANLIURFA’DA MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARINI TEKRAR ADAY GÖSTERMEYE SICAK BAKMADIĞI KONUŞULUYOR. GAZİANTEP’TE İSE FATMA ŞAHİN’İN DURUMU BELİRSİZ…

6 BELEDİYE BAŞKANININ ÜSTÜ ÇİZİLDİ:ÖZELLİKLE DEPREM BÖLGESİNDE KÖKLÜ BİR YENİLENME GÜNDEMDE

YEREL SEÇİM İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDERKEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KAHRAMANMARAŞ, MALATYA, ADIYAMAN, ELAZIĞ, KİLİS VE ŞANLIURFA’DA MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARINI TEKRAR ADAY GÖSTERMEYE SICAK BAKMADIĞI KONUŞULUYOR. GAZİANTEP’TE İSE FATMA ŞAHİN’İN DURUMU BELİRSİZ.

Yerel seçimlere yaklaşılırken AK Parti çalışmalarını hızlandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 14 Mayıs’ta olduğu gibi yerel seçimlerde de büyük bir değişime gitmesi bekleniyor.
Özellikle deprem bölgesinde köklü bir yenilenme gündemde. Erdoğan’ın AK Parti yönetimindeki Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Kilis ve Şanlıurfa’da mevcut belediye başkanlarını tekrar aday göstermeye sıcak bakmadığı konuşuluyor. Gaziantep’te ise Fatma Şahin’in anketlerde başarı oranının yüksek çıktığı, bu yüzden değişimin uygulanıp uygulanmayacağına ilerleyen süreçte karar verileceği kaydedildi.

ADAYLAR AY SONU İTİBARİYLE AÇIKLANIYOR

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamada pazar günü İstanbul’un 3 bölgesinin de kanaatlerini, temayüllerini alacaklarını ifade ederek, “Bu kanaatler, bu temayüllerden sonra bunların üzerinde çalışıp inşallah aralık ayının sonuna doğru da birinci derecede büyükşehirlerimizin adaylarını açıklamaya başlayacağız. Ama bu arada da tabii bazı illerin de adaylarını açıklayabiliriz. Gelen temayüllere göre bu çalışmaları değerlendirip, gecikmeden bir an önce açıklamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL