Genel

ABD SAVUNMA BAKANI İSRAİL’DE

ABD SAVUNMA BAKANI LLOYD AUSTİN, İSRAİL’E DÜZENLEDİĞİ ZİYARET KAPSAMINDA İSRAİL BAŞBAKANI BİNYAMİN NETANYAHU VE İSRAİL SAVUNMA BAKANI YOAV GALLANT İLE BİR ARAYA GELDİ. İsrail’i ziyaret eden ABD Savunma Bakanı Lloyd..

ABD SAVUNMA BAKANI İSRAİL’DE

ABD SAVUNMA BAKANI LLOYD AUSTİN, İSRAİL’E DÜZENLEDİĞİ ZİYARET KAPSAMINDA İSRAİL BAŞBAKANI BİNYAMİN NETANYAHU VE İSRAİL SAVUNMA BAKANI YOAV GALLANT İLE BİR ARAYA GELDİ.

İsrail’i ziyaret eden ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ile bir araya geldi.

Görüşmelerin ardından Austin, Bakan Gallant ile ortak basın toplantısı düzenledi. Gallant yaptığı açıklamada, “ABD ve İsrail ortak değerlerimiz, ortak çıkarlarımız ve ortak hedeflerimiz konusunda hiç bu kadar kararlı ve uyumlu olmamıştı. İsrail halkına ve tüm dünyaya lider ve ortak olmanın ne demek olduğunu gösterdiniz. Aramızdaki samimi bağların, gündemdeki en hassas konuları tam bir şeffaflık ve güven içinde tartışmaktan daha büyük bir yansıması olamaz” dedi.

ABD’nin İsrail’i Gazze Şeridi’ndeki sivilleri korumak için adımlar atmaya ve Gazze Şeridi’ne insani yardım akışını arttırmaya teşvik etmeye devam edeceğini de sözlerine ekleyen Austin, İsrailli liderlerle Batı Şeria’da istikrarın sağlanması için atmaları gereken “acil adımları” görüştüğünü belirtti. Aşırılık yanlısı Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik saldırılarına da dikkat çeken Austin, “Bu saldırılar durdurulmalı ve şiddet uygulayanlar sorumlu tutulmalıdır” dedi.

“Hedeflerine tam olarak ulaşana kadar Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların devam edeceğini” söyleyen Gallant, İsrail’in uluslararası hukuka göre hareket ettiğini savunarak, İsrail ordusunun Filistinli sivillere en az zararı vermek için çalıştığını iddia etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL