Güncel Siyaset

AKŞENER’DEN BAKAN IŞIKHAN’IN ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASINA SERT TEPKİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’ın asgari ücret güncellemesinin 2024’ten itibaren yılda bir kez yapılması için çalışmalara başladıklarına yönelik açıklamasına tepki gösterdi. Akşener, ”Utanmazlık..

AKŞENER’DEN BAKAN IŞIKHAN’IN ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASINA SERT TEPKİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’ın asgari ücret güncellemesinin 2024’ten itibaren yılda bir kez yapılması için çalışmalara başladıklarına yönelik açıklamasına tepki gösterdi. Akşener, ”Utanmazlık bu. Yüksek enflasyon dönemlerinde; ücret ve maaş ayarlamaları, ne kadar sık yapılırsa; çalışanlar ve emekliler, enflasyona karşı, o kadar korunmuş olur. Sayın Bakan yılda bir defaya düşürüleceğini söylüyor. Böyle bir insafsızlık olabilir mi?” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın asgari ücret zammının önümüzdeki yıl bir kere yapılacağını söylemesine sert tepki gösterdi. Akşener, “Utanmazlık bu. Yüksek enflasyon dönemlerinde; ücret ve maaş ayarlamaları, ne kadar sık yapılırsa; çalışanlar ve emekliler, enflasyona karşı, o kadar korunmuş olur” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL