Kategorisiz

BAKAN YERLİKAYA: “BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ARAZİDE SAKLADIĞI SİLAH VE MÜHİMMATA YÖNELİK BİRÇOK İLDE BAŞLATILAN OPERASYONLARDA 75 PİYADE TÜFEĞİ ELE GEÇİRİLDİ

Bakan Yerlikaya: “Bölücü terör örgütünün arazide sakladığı silah ve mühimmata yönelik birçok ilde başlatılan operasyonlarda 75 piyade tüfeği ele geçirildi” İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bitlis, Van, Hakkari ve Diyarbakır’da bölücü..

BAKAN YERLİKAYA: “BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ARAZİDE SAKLADIĞI SİLAH VE MÜHİMMATA YÖNELİK BİRÇOK İLDE BAŞLATILAN OPERASYONLARDA 75 PİYADE TÜFEĞİ ELE GEÇİRİLDİ

Bakan Yerlikaya: “Bölücü terör örgütünün arazide sakladığı silah ve mühimmata yönelik birçok ilde başlatılan operasyonlarda 75 piyade tüfeği ele geçirildi”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bitlis, Van, Hakkari ve Diyarbakır’da bölücü terör örgütünün (BTÖ) arazide sakladığı silah ve mühimmata yönelik düzenlenen operasyonlarda 75 piyade tüfeğinin ele geçirildiği bildirdi.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bitlis İl Jandarma Komutanlığımızca yapılan istihbarat çalışmaları neticesinde merkez ilçesi Aşağıçobansuyu köyünde gerçekleştirilen operasyonda; 70 AK-47 piyade tüfeği, 14 bin 12 adet çeşitli ebatlarda mühimmat; Van İl Jandarma Komutanlığımızca Başkale’de yapılan operasyon kapsamında, 3 piyade tüfeği ve çok sayıda ve muhtelif içerikte mühimmat Hakkari ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlıklarımızca gerçekleştirilen operasyonlarda ve Yüksekova ile Lice’deki arazi aramasında 2 piyade tüfeği, 4 el bombası, 1 EYP ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi. Hain terör örgütüne karşı başlattığımız operasyonlar devam ediyor. Operasyonlara katılan Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için operasyonlarımız kesintisiz devam edecek” ifadelerine ver verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL