Kategorisiz

BAKAN YUMAKLI: “KIRSAL KALKINMA BAŞLIĞI ALTINDA 21 SENEDE 90 BİNDEN FAZLA PROJEYE YAKLAŞIK 87 MİLYAR LİRALIK HİBE DESTEĞİ VERDİK

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ülkede tarımsal üretimin artırılması için önemli projeler yürüttüklerini belirterek, “Kırsal kalkınma başlığı altında 21 senede 90 binden fazla projeye yaklaşık 87 milyar liralık hibe..

BAKAN YUMAKLI: “KIRSAL KALKINMA BAŞLIĞI ALTINDA 21 SENEDE 90 BİNDEN FAZLA PROJEYE YAKLAŞIK 87 MİLYAR LİRALIK HİBE DESTEĞİ VERDİK

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ülkede tarımsal üretimin artırılması için önemli projeler yürüttüklerini belirterek, “Kırsal kalkınma başlığı altında 21 senede 90 binden fazla projeye yaklaşık 87 milyar liralık hibe desteği verdik” dedi.
Bakan Yumaklı, Tarım Orman Gençlik Konseyi üyeleri ile Bakanlıkta bir araya geldi. Tarım Orman Gençlik Konseyinin ilk kez geçen yıl toplandığını hatırlatan Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ikinci kez bir araya gelebildiklerini, çalışmaların bundan sonra daha yoğun bir şekilde devam edeceğini söyledi. “Gençlerimizin enerjisini ve dinamizmini, stratejik bir sektör olan tarıma mutlaka yansıtmalıyız” diyen Bakan Yumaklı, gençlerin tarım sektöründe daha fazla yer almasıyla ilgili dünyada da benzer sorunlar yaşandığına dikkati çekti.

“Topyekun bir seferberlik başlattık”
Bakanlığın çalışmalarıyla ilgili de konuşan Yumaklı, “Ülkemizde tarımsal üretimini artırmak istiyoruz. Bu konuda topyekûn bir seferberlik başlattık. Ulaşmak istediğimiz şey; sürdürülebilir bir tarımsal üretim, bunun verimli bir üretim metodolojisiyle yapılması, ürünlerimizin kaliteli olması, bütün bunların kayıtlılığının en üst düzeyde olması ve günün sonunda tarımsal üretim için yatırım yapılması” ifadelerini kullandı.
Kırsal kalkınmaya sağlanan desteklere de değinen Bakan Yumaklı, “Kırsal kalkınma başlığı altında 21 senede 90 binden fazla projeye yaklaşık 87 milyar liralık hibe desteği verdik. Bunların tarımsal üretime, yatırıma ve istihdama dönüştüğünü biliyoruz” diye konuştu.
Bakan Yumaklı, tarımsal üretimin öneminin dünyada yaşanan son gelişmeler sonrası daha iyi anlaşıldığının altını çizerek şunları kaydetti:
“Tarım ve ormanın gelecek vizyonunu siz kıymetli kardeşlerimizle birlikte oluşturacağız. Tarımsal üretimin planlanması konusunun altyapısını bitirdik, ikincil mevzuatlar ile ilgili çalışmalar da büyük oranda tamamlandı. Bir daha ülkemizde tarımsal üretim planlamasıyla alakalı kimsenin şüphesinin olmayacağı ya da büyük oranda memnuniyetin sağlanacağı bir çalışma ortaya konuldu. Ülkemiz açısından son derece önemli olan özellikle tarımsal üretimin planlanması, sözleşmeli üretim, kayıtlılık konuları ve alt başlıklarıyla alakalı yoğun bir çalışma gerçekleştirildi.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL