BFZTURK çevre Genel

BAŞKAN CANPOLAT İLE HALİLİYE BELEDİYESİ ÜRETİME DEVAM EDİYOR

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla kurulan atölyeler ile kamelya, bank ve piknik masaları artık belediye bünyesinde üretiliyor. Parklara kazandırılan kamelyalar ile yeni yaşam alanları oluşturulurken, ağaçlandırma çalışmalarıyla da yeşil..

BAŞKAN CANPOLAT İLE HALİLİYE BELEDİYESİ ÜRETİME DEVAM EDİYOR

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla kurulan atölyeler ile kamelya, bank ve piknik masaları artık belediye bünyesinde üretiliyor. Parklara kazandırılan kamelyalar ile yeni yaşam alanları oluşturulurken, ağaçlandırma çalışmalarıyla da yeşil alanlar artırılıyor.

Haliliye Belediyesi’nin şehre kazandırdığı kamelya, bank ve piknik masalarının üretimi hızla sürüyor. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın “Üreten Belediye” anlayışıyla çalışmalarını yürüten Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bünyesinde kurduğu Ahşap ve Metal-İş Atölyesinde çalışmalarına devam ediyor. Belediye bünyesinde kurulan Ahşap ve Metal-İş Atölyesi ile ustalar tarafından çeşitli aşamalardan geçen kamelya, bank ve piknik masaları, kullanma hazır hale getirilerek, parklara kazandırılıyor.

Haliliye Belediyesi tarafından kısa süre içerisinde parklara monte edilerek vatandaşların kullanımına sunulan kamelya, bank ve piknik masalarının sayısı ise bin 220’ye ulaştı. Üretimin durmadığı Ahşap ve Metal-İş Atölyesinde 600 adet oturma bankı, 350 adet piknik masası ve 270 adet kamelya üretildi. Şanlıurfa’da bir ilk olan atölyeler ile seri üretime devam eden Haliliye Belediyesi, bir yandan hizmette hızlı işleyişi bir yandan da üretimi destekleyerek yıllık bütçeden tasarrufu sağladı.

Öte yandan üretilen kamelya, bank ve piknik masaları ile parklarda ailelere keyifli zaman geçirecekleri yeni yaşam alanları oluşturulurken, ağaçlandırma çalışmaları ise sürüyor. İlçeye yeni kazandırılan ve mevcut parklardaki yeşil alanın artırılmasına yönelik çalışmalar ile ağaçlar toprakla buluşturuluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL