Genel Güncel Kategorisiz

BAŞKAN YAVUZ, ‘KIBRIS BARIŞ HAREKATI, ÖNEMLİ BİR ZAFERDİR’ WWW.bfzturk.com

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN YAVUZ, ‘KIBRIS BARIŞ HAREKATI, ÖNEMLİ BİR ZAFERDİR’ WWW.bfzturk.com

Başkan Yavuz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahramanlık destanı yazdığı Kıbrıs Barış Harekatı hakkında yayınladığı mesajında, “Kıbrıs Adası’nda Türklerin uğradığı baskı ve zulmü ortadan kaldırmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştirilen harekatın üzerinden 49 yıl geçti. Kıbrıs Harekatı, Türk Milleti’ni eşi benzeri olmayan bir biçimde kenetleyen, zorlu şartlarda gerçekleştirilen önemli bir zaferdir.” dedi.

Kıbrıs Barış Harekatı şehitlerine rahmet dileyen Başkan Yavuz, “Yüzlerce masum ve sivil Kıbrıslı Türk, insanlık dışı yöntemler ve işkencelerle katledilmesi üzerine Türk askerinin başlattığı hareketle bu katliam bitirilmiştir. Bu zafer ile Türk Milleti, gücünü bir kez daha kanıtlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle; KKTC kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ı saygıyla anıyor, tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler dilerim.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL