BFZTURK Genel Güncel Sağlık

Güneydoğunun en çok hizmet veren hastnanesi

Güneydoğu’nun sağlık üssü olan Dicle Üniversitesi Hastaneleri 2023’te 1 milyon 200 bin hastaya hizmet verdi. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl, 2023 yılında yaklaşık 1..

Güneydoğunun en çok hizmet veren hastnanesi

Güneydoğu’nun sağlık üssü olan Dicle Üniversitesi Hastaneleri 2023’te 1 milyon 200 bin hastaya hizmet verdi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl, 2023 yılında yaklaşık 1 milyon 200 bin hastaya hizmet verdiklerini belirterek, “Bölge hastanesi olduğumuzdan ötürü yaklaşık 9 ile hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra bölgenin en büyük hastanelerinden biriyiz” dedi.

Doğu, Güneydoğu Anadolu bölgesi ve Ortadoğu ülkelerine yakın olması nedeniyle sağlık alanında stratejik konuma sahip olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin, 2023 yılında yaklaşık 1 milyon 200 bin hastaya hizmet verdiği açıklandı.
Tarihi Diyarbakır Surları ve Dicle Nehri karşısında; 27 bin dönümlük üniversite arazisin üzerine kurulmuş, 192 bin metrekare kullanım alanı ile hastalara 1974 yılından itibaren hizmet vermekte olan hastane, 4 binden fazla sağlık personeliyle aynı zamanda yurt dışından sağlık turizmiyle gelen hastalara hizmet veriyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL