çevre

KÜLTÜR VE TURİZM YOLU’NDA SONA GELİNDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve Hazreti İbrahim ile Hazreti Eyyüp Peygamber makamları arasında direkt bağlantıyı sağlayacak Kültür ve Turizm Yolunda son viraja girildi. Kültür ve Turizm yolu kısa..

KÜLTÜR VE TURİZM YOLU’NDA SONA GELİNDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve Hazreti İbrahim ile Hazreti Eyyüp Peygamber makamları arasında direkt bağlantıyı sağlayacak Kültür ve Turizm Yolunda son viraja girildi. Kültür ve Turizm yolu kısa sürede hizmete açılacak.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Halil-ül Rahman (Balıklıgöl) ve Eyüp Peygamber makamını birbirine bağlayacak olan “Kültür ve Turizm Yolu” projesi ile açılacak yeni yol güzergahında kültürel değerleri ön plana çıkaracak cepheleri ve aydınlatmaları ile örnek bir proje ortaya koymak maksadıyla başlattığı son rötuşları yapıyor.
Proje kapsamında Eyyübiye ilçesi, Muradiye, Hacıbayram, Şıhmaksut ve Eyyübiye mahalleleri sınırları içerisinden geçen güzergâhın toplam proje alanı 51 bin 201 metrekare olan yol güzergâhında bulunan 476 yapı kamulaştırılarak yıkılmasının ardından çalışmalar hız kazandı.
Yakın zamanda hizmete girecek olan Kültür ve Turizm Yoluyla birlikte hem kentin trafiği önemli ölçüde rahatlayacak hem de turizm açısından önemli bir değer olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL