Kategorisiz

MEB DUYURDU SINAVLAR ÇEVRİMİÇİ YAPILACAK…MEB TARAFINDAN 19 KASIM’DA YAPILACAK OLAN ÖĞRETMENLİK KARİYER BASAMAKLARI YAZILI SINAVI ÇEVRİMİÇİ OLARAK YAPILACAK

MEB tarafından 19 Kasım’da yapılacak olan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı çevrimiçi olarak yapılacak. Sınav soru ve cevapları, 20 Kasım 2023 tarihinde “http://www.meb.gov.tr” internet adreslerinden yayımlanacak. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenlik Kariyer..

MEB DUYURDU SINAVLAR ÇEVRİMİÇİ YAPILACAK…MEB TARAFINDAN 19 KASIM’DA YAPILACAK OLAN ÖĞRETMENLİK KARİYER BASAMAKLARI YAZILI SINAVI ÇEVRİMİÇİ OLARAK YAPILACAK

MEB tarafından 19 Kasım’da yapılacak olan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı çevrimiçi olarak yapılacak. Sınav soru ve cevapları, 20 Kasım 2023 tarihinde “http://www.meb.gov.tr” internet adreslerinden yayımlanacak.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu, güncellenerek bakanlık internet sitesinde yayımlandı.

Açıklanan yeni bildiriye göre; 25 Eylül tarihinde başlayan sınavın başvuru süreci, bugün 23.59’da tamamlanacak.

Sınav, 19 Kasım’da 10.00-13.00 saatleri arasında yapılacak. Çevrimiçi sınav uygulaması yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve saatte başlayıp, aynı gün ve saatte sona erdirilecek.

Sınav tedbir hizmetinden faydalanmak isteyen ve sınav başvuruları esnasında sınav tedbir talep eden engelli adayların, sınavın çevrim içi olması ve tedbir uygulanacak engel türlerinin yeniden belirlenmesi nedeniyle 11 Ekim 2023-16 Ekim 2023 tarihleri arasında https://basvuru.meb.gov.tr/ internet adresinden yeniden talepte bulunmaları gerekecek.

Sınav soru ve cevapları, 20 Kasım tarihinde “http://www.meb.gov.tr” internet adreslerinden yayımlanacak. Sonuçlar ise 24 Kasım tarihinden itibaren “http://www.meb.gov.tr” internet adreslerinden ilan edilecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL