BFZTURK

MSB KAYNAKLARI: “GAZZE’YE YÖNELİK YARDIM FAALİYETLERİMİZ VE UÇUŞLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Gazze’ye yönelik insani yardım faaliyetleri ve uçuşlarının devam edeceğini açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, bir gazetecinin Gazze’ye yönelik yardım faaliyetlerinin devam edip etmeyeceğine dair sorusu üzerine..

MSB KAYNAKLARI: “GAZZE’YE YÖNELİK YARDIM FAALİYETLERİMİZ VE UÇUŞLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Gazze’ye yönelik insani yardım faaliyetleri ve uçuşlarının devam edeceğini açıkladı.
Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, bir gazetecinin Gazze’ye yönelik yardım faaliyetlerinin devam edip etmeyeceğine dair sorusu üzerine “Gazze’ye yönelik yardım faaliyetlerimiz ve uçuşlarımız devam edecek. Orada önemli olan husus, yardımların Gazze’ye ulaşması ve oradaki ortamın hazırlanması. Şuanda malumunuz yardımların Gazze’ye sokulmasında bir sıkıntı var. Ama planlamalar dahilinde Dışişleri Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımız ile koordineli olarak önümüzdeki dönemde de yardım faaliyetleri devam edecek” yanıtını verdi.

“Gazze’deki acil ihtiyaçları karşılamak için hemen bir insani koridor oluşturulmalıdır”
Bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazze için söylediği “Diplomatik, gerekirse askeri tüm yolları devreye sokmaya devam edeceğiz” sözlerini hatırlatarak bu yönde bir planlama olup olmadığını sorması üzerine Bakanlık kaynakları şunları söyledi:
“Cumhurbaşkanımız gerekli açıklamaları yapmış ve Türkiye’nin sorumluluk almaktan asla kaçınmayacağını vurgulamıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de bugüne kadar kendisine verilen her türlü görevi başarıyla yerine getirmiştir. Türkiye olarak ateşkes ve barışa giden, akan kanan durması için çabalarımız devam etmektedir. Gazze halkına insani yardımların ulaştırılması konusunda da askeri imkan ve kabiliyetlerimiz devrededir. Türkiye olarak bizim çağrımız, İsrail sivillere yönelik saldırılarını derhal durdurmalıdır. Gazze’deki acil ihtiyaçları karşılamak için hemen bir insani koridor oluşturulmalıdır. İhtiyaç maddelerinin girişine, yaralıların çıkışına, tahditsiz izin verilmelidir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL