BFZTURK Genel SonDakika

ORTADOĞU CEHENNEME DÖNDÜ: İSRAİL’E KARŞI “AKSA TUFANI” OPERASYONU BAŞLATTI

Hamas militanları İsrail’e girerken, İsrail de “Demir Kılıçlar” adıyla geniş çaplı bir operasyon için düğmeye bastı. İsrail-Gazze hattından gün boyu çatışma ve bombardıman görüntüleri yansıdı. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yakın bölgeleri,..

ORTADOĞU CEHENNEME DÖNDÜ:  İSRAİL’E KARŞI “AKSA TUFANI” OPERASYONU BAŞLATTI

Hamas militanları İsrail’e girerken, İsrail de “Demir Kılıçlar” adıyla geniş çaplı bir operasyon için düğmeye bastı.

İsrail-Gazze hattından gün boyu çatışma ve bombardıman görüntüleri yansıdı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yakın bölgeleri, önceki gün sabah erken saatlerde roket atışları nedeniyle çalan sirenlerle uyandı.

İsrail-Filistin hattındaki gerilim önceki gün sabah saatlerinde paramotorlu birliklerin sınırı geçmesiyle tırmandı.

Drone saldırısıyla İsrail tankı patlatıldı. Dakikalar içinde 5 binden fazla roket atıldı.

İsrail hava savunma sistemi “demir kubbe” bu yoğunluktaki saldırıya cevap veremedi, Tel Aviv dahil çok sayıda kente füzeler isabet etti.

Gazze sınırındaki tel örgüleri dozerlerle yıkan bir grup hamas üyesi, İsrail yerleşimlerine girdi. 20 bölgede kontrolü ele geçirdi. Çıkan çatışmalarda çok sayıda sivil öldü.

Onlarca İsrailli rehin alınarak Gazze’ye götürüldü. Hamas, aralarında üst düzey askerlerin de olduğu rehinelerin tünellerde tutulduğunu açıkladı.

İsrail ordusu, Hamas’ın önceki gün başlayan ve bugün de devam eden saldırılarında ölen askerlerinin sayısının 73’ye yükseldiğini duyurdu.

Bombardıman öncesinde 2 buçuk milyon nüfuslu kentin önemli bölümünde elektrikler kesildi. Hamas, karşılık olarak İsrail kentlerine doğru onlarca roket ateşledi. Ülke adeta cehenneme döndü.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL