Genel Güncel Tarım Yaşam

Otlukalanlılar Köy Yollarının Yapılmasını İstiyor

Otlukalan Köy Sakinlerinden Başkanlara Çağrı

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesine bağlı Otlukalan Köy sakinleri 8 aydır stabilize halinde etrafa toz saçan yoldan bıktıklarını belirterek büyükşehir belediyesi ve ilgili yetkililere seslendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı Kırsal Kalkındırma Dairesi Başkanlığı tarafından 8 ay önce stabilize hale getirilen köy yolunun etrafa toz saçtığını belirten Otlukalan kırsal mahalle sakinleri yollarının bir an önce asfaltlanmasını istiyor.

Merkez bağlantı yolu üzerinde 50’den fazla kırsal mahalleyi birbirine bağlayan yolun toplam 15 kilometresinde sekiz aydan bu yana çalışma olmadığı ileri sürülüyor. Stabilize alt döşeme yanı sıra hiçbir çalışma yapılmayan yolun bir an önce tamamlanarak asfalt seriminin gerçekleştirilmesi isteniyor. Mahalle sakinleri, “Gitmediğimiz yer, başvurmadığımız yer kalmadı. En son sayın Vali’yi ziyaret edecektik. Oraya da gitmekten utandık. Daire başkanıyla görüştük. Büyükşehir Belediye Başkanınından randevu istedik. Bugüne kadar tarafımıza hiçbir dönüş yapılmadı” dedi.

Arabaların alt takımlarının kullanılamaz hale geldiğini, bağlantı yolu nedeniyle çok sayıda aracın geçtiği bölgenin sulanmaması nedeniyle toz oluşturduğunu söyleyen mahalle sakinleri, “Arabalarımızı sanayiye götürmekten bıktık. Misafir çağırmaya utanıyoruz. Kimse arabasını bu bozuk yollara vurmak istemiyor. Ancak gelin görünki 21. yüzyılda halen yol sorunu yaşıyoruz. Yetkililerden sorunumuza çözüm bulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Köy sakinleri bayramdan sonra çalışmaların başlatılmaması halinde Ankara’ya Cumhurbaşkanlığına kadar gideceklerini belirttiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL