ASAYİŞ BFZTURK Genel Siyaset

ŞANLIURFA’DA ASAYİŞ TOPLANTISI YAPILDI

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, asayiş ve güvenlik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Vali Şıldak, 15 Ağustos-25 Aralık 2023 tarihleri arasında bin 669 kilogram skunk, 41 kilogram metamfetamin, 3 kilogram bonzai, 161 bin..

ŞANLIURFA’DA ASAYİŞ TOPLANTISI YAPILDI

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, asayiş ve güvenlik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Vali Şıldak, 15 Ağustos-25 Aralık 2023 tarihleri arasında bin 669 kilogram skunk, 41 kilogram metamfetamin, 3 kilogram bonzai, 161 bin 796 kök kenevir bitkisinin ele geçirildiğini, uyuşturucu ticaretinden tutuklanan kişi sayısının da 324 olduğunu söyledi.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici ve Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran ile birlikte düzenlediği toplantıda, kentte yapılan uyuşturucuyla mücadele, trafik uygulamaları ve aranan şahısların yakalanması gibi çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Vali Şıldak, suç ve suçlularla mücadelede vatandaşların desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti ve uyuşturucuyla mücadelede geçen yıla göre önemli bir artış olduğunu söyledi.

Uyuşturucuyla mücadele ve aranana şahısların yakalanması gibi konularda kentte yapılan çalışmalara ilişkin bilgi veren Vali Şıldak, “Uyuşturucuyla mücadelede geçen yıl yakalanan 428 kilogram skunk ele geçirilirken bu yılın aynı döneminde bin 679 kilogram ele geçirildi. Geçen yıl 21 kilogram metamfetamin ele geçirilirken bu yıl 41 kilogram ele geçirildi. Bonzai geçen yıl 645 gramken bu yıl 3 kilogramın üzerinde ele geçirildi. Her türlü uyuşturucu madde yakalamasında geçen yıla göre bu yıl en az yarı yarıya yakın bir artışımız söz konusudur. Gözaltına alınan uyuşturucu ticareti yapan kişi sayısı da 607’den 726’ya çıkmış, tutuklanan kişi sayısı da 324’e ulaşmıştır. Asayiş ve güvenlik konularındaki mücadelemiz kararlılıkla sürecektir” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL