BFZTURK

ŞANLIURFA’DA CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 ÖĞRENCİ SURİYE SINIRINDA RESİM ÇİZDİ

Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılı kutlamalarına sayılı günler kala Suriye sınırında yaşayan 100 öğrenci cumhuriyeti kağıtlara çizdi. Şanlıurfa Valiliği, Suruç Kaymakamlığı ve Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyetin 100. yılını farklı bir..

ŞANLIURFA’DA CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 ÖĞRENCİ SURİYE SINIRINDA RESİM ÇİZDİ

Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılı kutlamalarına sayılı günler kala Suriye sınırında yaşayan 100 öğrenci cumhuriyeti kağıtlara çizdi.
Şanlıurfa Valiliği, Suruç Kaymakamlığı ve Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyetin 100. yılını farklı bir şekilde kutluyor. Suruç’ta yaşayan 100 öğrenci, sınıra yakın bir bölgeye giderek 100 resim çizdi. Hayallerindeki cumhuriyeti çizdiklerini belirten çocuklar, çok mutlu olduklarını söyledi.
Öğrencilerin cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle resim çizdiğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, öğrencilerin çok heyecanlı olduğunu vurguladı.
ARGE görevlisi Kevser Ela Çelik ise “Cumhuriyetimizin 100. yılı olması hasediyle her düzeyden, ilkokuldan ortaokuldan ve liseden öğrencilerimiz var. Toplam 100 tane öğrenci olacak şekilde seçtik ve buradan eş güdümlü olacak şekilde resimler yaptık. Cumhuriyetin 100.yılı Suruç’ta coşkuyla kutlanıyor, gördüğünüz gibi Sanat Sokağında kutlanıyor ve bir de kümbet evlerimiz var, orada kutlanıyor. Çocuklarda bir heyecan var, öğretmenlerimizde bir heyecan var. Hepsi aynı şekilde geldiler, boyalarını getirdiler. Böyle heyecanlı heyecanlı resimlerimizi çiziyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL