ASAYİŞ BFZTURK Güncel Siyaset SonDakika

Şanlıurfa’da İkamet Sorunu: 144 Kişinin Aynı Adrese Gösterilmesine Tepki

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde yaşayan Özgür Koşar isimli bir vatandaş, ikametgah adresinin haberi olmadan Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine gösterilmesine tepki gösterdi. Koşar, yetkililere seslenerek, adresinin haberi olmadan Halfeti’ye taşındığını ve aynı adrese..

Şanlıurfa’da İkamet Sorunu: 144 Kişinin Aynı Adrese Gösterilmesine Tepki

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde yaşayan Özgür Koşar isimli bir vatandaş, ikametgah adresinin haberi olmadan Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine gösterilmesine tepki gösterdi. Koşar, yetkililere seslenerek, adresinin haberi olmadan Halfeti’ye taşındığını ve aynı adrese 144 kişinin daha gösterildiğini iddia etti.
Koşar, konuyla ilgili yaşadığı sorunu sosyal medyadan şöyle duyurdu. “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine sesleniyorum. İkametgah adresim Karaköprü’de. Benden habersiz imzam olmadan adresim Halfeti’ye bir eve verilmiş, aynı eve 144 kişinin adresi taşınmış. Bunu sorumlusu kimse, gerekli birimden açıklama bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Bu durumun Anayasanın Madde 20’sine aykırı olduğunu belirten Koşar, yetkililerden konuyla ilgili açıklama yapmalarını istedi.
Konuyla ilgili yetkililerden henüz resmi bir açıklama yapılmazken, vatandaşlar benzer sorunlarla karşılaşmamak adına belediyelerden daha titiz bir adres kayıt süreci talep ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL