BFZTURK Ekonomi Genel

SIK SIK KÖY YANGINLARININ YAŞANDIĞI İLÇEYE 5 ADET YANGIN TANKERİ

Kastamonu’da sık sık köy yangınlarının meydana geldiği ve 2 ay önce çıkan yangında da 53 yapının kullanılmaz hale geldiği Tosya ilçesinde 5 adet yangın tankeri, köy muhtarlarına teslim edildi. Tarım..

SIK SIK KÖY YANGINLARININ YAŞANDIĞI İLÇEYE 5 ADET YANGIN TANKERİ

Kastamonu’da sık sık köy yangınlarının meydana geldiği ve 2 ay önce çıkan yangında da 53 yapının kullanılmaz hale geldiği Tosya ilçesinde 5 adet yangın tankeri, köy muhtarlarına teslim edildi.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’ne, ORKÖY kredileri çerçevesinde tahsis edilen yangın söndürme tankerleri, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın katıldığı törenle dağıtılmaya başlanmıştı. Bu çerçevede Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Tosya ilçesine tahsis edilen 5 adet yangın tankeri de Orman İşletme Müdürlüğünde düzenlenen törenle muhtarlarla dağıtıldı. Düzenlenen törene Tosya Kaymakamı Uğur Ünsal, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu, Tosya Orman İşletme Müdürü Nejat Timur Uyanık, ilçe protokolü ve davetliler katıldı. Törende tankerler muhtarlara teslim edildi.
Tosya ilçesine bağlı Çepni, Dağardı, Suluca, Karaköy ve Ekincik köylerine verilen 5 tankerle ilçedeki yangın tankeri sayısı 28’e ulaştı. Sık sık köy yangınlarının meydana geldiği ilçede 25 Ekim’de Ağcılar köyünde meydana gelen yangında 53 yapı zarar görmüştü. Teslim edilen tankerlerle köy ve orman yangınlarına daha erken müdahale edilebilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL