Genel Güncel

TESETTÜRLÜ KADINA OTOBÜSTE ÇIRKIN SALDIRI: “PEÇENI AL GIT” WWW.bfzturk.com

Kocaeli’de seyir halindeki otobüste bir kadın, tesettürlü yolcuyu, “Burada böyle yaşanmıyor. Peçeni al git” diyerek rahatsız etti. Çirkin olaya kayıtsız kalmayan diğer yolcular ise “Başı kapalıysa kapalı, peçesi varsa var. Terbiyesizlik yapma”, “Kim peçesini alıp gidecek? Burası Türkiye. Türkiye Cumhuriyeti’nde istediğimiz gibi yaşarız. Anladın mı?” sözleriyle tepki gösterdi.

TESETTÜRLÜ KADINA OTOBÜSTE ÇIRKIN SALDIRI: “PEÇENI AL GIT” WWW.bfzturk.com

Olay, dün Umuttepe’ye seyir halinde olan bir otobüste meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen bir kadın, önünde oturan tesettürlü yolcuya sözlü tacizde bulundu. “Burası Türkiye Cumhuriyeti. Burada böyle yaşanmıyor. Peçeni al git” diyerek tesettürlü yolcuyu rahatsız eden kadına, diğer yolcular da tepki gösterdi. Bir yolcu, “Abla terbiyesizlik yapma. Polis çağırttırma bize burada. Sesini kes otur. Başı kapalıysa kapalı, peçesi varsa var. Terbiyesizlik yapma. 12 yıl askerlik yaptım ben bu ülkede. Sen ne yaptın? Benim de annemin başı kapalı. Ne anlatıyorsun” dedi.

O anları kayda alan bir kadın yolcunun da, “Kim peçesini alıp gidecek? Burası Türkiye. Türkiye Cumhuriyeti’nde istediğimiz gibi yaşarız. Anladın mı? Aldın mı cevabını? Elhamdülillah. Gidin Yunanistan’da yaşayın eğer memnun değilsen” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL