BFZTURK Genel SonDakika Yaşam

YARIM MİLYON İSRAİLLİ TAHLİYE EDİLDİ : İSRAİL ORDUSU: “TERÖRİSTLERİN LÜBNAN’DAN SIZMA GİRİŞİMİ ENGELLENDİ”

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise ABD Başkanı Joe Biden’ın yarın İsrail’e geleceğini açıkladı. İsrail-Hamas arasındaki çatışmalarda 11. güne girildi. İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) yapılan açıklamada, Lübnan topraklarından İsrail’e sızma..

YARIM MİLYON İSRAİLLİ TAHLİYE EDİLDİ :  İSRAİL ORDUSU: “TERÖRİSTLERİN LÜBNAN’DAN SIZMA GİRİŞİMİ ENGELLENDİ”

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise ABD Başkanı Joe Biden’ın yarın İsrail’e geleceğini açıkladı.

İsrail-Hamas arasındaki çatışmalarda 11. güne girildi. İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) yapılan açıklamada, Lübnan topraklarından İsrail’e sızma girişiminin engellendiği duyuruldu.

Yapılan Açıklamada, “Lübnan topraklarından sınırdaki çitlere yaklaştığı ve bomba yerleştirdiği tespit edilen 4 terörist etkisiz hale getirildi” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde Hamas’a ait 200’den fazla noktaya saldırı gerçekleştirdiği aktarıldı.

IDF Sözcüsü Jonathan Conricus ise şu ana kadar yaklaşık 600 bin kişinin Gazze Şeiridi’nin kuzeyinden çıktığını, ancak bölgede hala 100 bin kişinin bulunduğunu açıkladı.

Conricus ayrıca Hamas ile çatışmalar nedeniyle 7 Ekim’den bu yana sınır yakınlarındaki yaklaşık yarım milyon İsraillinin evlerini terk ettiğini aktardı.

Conricus, bu sayıya Hizbullah ile gerilimin arttığı ülkenin kuzey sınırındaki yerleşimcilerin de dahil olduğunu vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL